A holland titkosszolgálat megakadályozta, hogy egy orosz kém szivárogjon be a Nemzetközi Törvényszékre
Szergej Vlagyimirovics Cserkaszov egy brazil állampolgár legendájával akart gyakornokként beépülni a törvényszékre.
Szergej Vlagyimirovics Cserkaszov egy brazil állampolgár legendájával akart gyakornokként beépülni a törvényszékre.
A kormányzat az elmúlt években túl nagyra nyitotta a kaput az oroszok elől, és nem csak a nyilvánosságban, hanem a titkosszolgálati szférában is: az orosz katonai hírszerzés komoly bázist épített ki Magyarországon, miközben a kémelhárításon belül fokozatosan gyengítették az „orosz vonalat” – egyértelműen politikai okokból. Ez súlyos rizikó lehet egy olyan háborús helyzetben, amelyben az Orbán-kormány esetleg irányváltásra kényszerülne a pragmatikusnál jóval barátságosabb orosz–magyar viszonyban. A Kreml befolyásolási törekvéseinek sikere és az orosz agresszió ellenére tovább élő kétkulacsos politika abban is tetten érhető, ahogy az ukrán eseményekről számol be a közmédia.
Múlt pénteken Lettország, Litvánia és Észtország is kiutasított összesen négy orosz diplomatát. A litván külügyminiszter szerint kevesebb orosz kém kéne az EU-ba.
A teljes visegrádi csoport, így Magyarország is kiállt Csehország mellett az orosz kémbotrányban.
Saját nevükön érkeztek diplomáciai útlevéllel. Feltehetően a robbantás előkészítésében vettek részt négy további társukkal.
Ez a válasz arra, hogy Prága szombaton 18 orosz diplomatát utasított ki, egy fegyverraktár felrobbantásával összefüggésben.
5000 eurót kapott volna, ha nem érik tetten. A történtek miatt két orosz diplomatát is kiutasított az olasz külügyminisztérium. Az utóbbi időben egymást érik a hasolnló lelepleződések.
Az ítélet nem jogerős, ugyanakkor a vádlott elfogadta a döntést. Ügyvédje szerint a részletes vallomást tevő férfi nem is kémkedett, csak tudósított.
Két fiók háromévnyi levelezéséhez jutottak hozzá az orosz katonai hírszerzés emberei a Spiegel értesülése szerint.
Tizenöt orosz kém használta támaszpontként a francia Alpok településeit egész Európa területén végrehajtott különböző műveletekhez – állítja a Le Monde című francia napilap.
A svéd biztonsági szolgálat (Sapo) szerdán bejelentette: őrizetbe vett egy embert, aki gyaníthatóan Oroszországnak kémkedett.
A vád szerint Szlovákiáról és a NATO-ról folytatott hírszerzési tevékenységet.
Moszkva összesen csaknem 100 millió forintot fizetett a szolgálataiért. Az ügyészség nyomozást indított.
A Mirotvorec azt állítja, hogy az orosz titkosszolgálatoktól lopták el az ukrán-magyar kettős állampolgárok adatait, és még dolgoznak a lista bővítésén.
Be akartak törni a hágai Vegyifegyver-tilalmi Szervezet (OPCW) informatikai rendszerébe.
A kormány sem tagadta, hogy több magasrangú orosz állampolgár, vagy hozzátartozóik jutottak magyarországi letelepedési engedélyhez.
A vád szerint diákvízummal érkezett Washingtonba, miközben bábként mozgatta az orosz kormány egyik magas rangú tisztviselője.
Rengetegen dolgoznak Nagy-Britanniában az ügy felderítésén, a bizonyítéknak tekinthető anyagok illetve tárgyak száma meghaladta már a kétszázat.
A Magyar Nemzet azt írja, egy 2014-ben kivándorolt magyar orvosról van szó, aki úgy tudja: továbbra is kritikus állapotban van mindkét ember.